Сумська класична гімназія

Сумської міської ради

gallery/dsc_3310 - копия
gallery/dsc_3310 - копия

Молодіжний європейський парламент

Класична гімназія співпрацює з Молодіжним Європейським парламентом з 2004 року.


Керівник проекту - Гузь Світлана Миколаївна.

Кількість учасників - понад 100 учнів.


Мета:

 • сприяння інтеграції України у Європейський Союз через виховання демократичних цінностей та ідеалів;
 • побудова громадянського суспільства, співпраця з Європейськими неурядовими організаціями, формування позитивного іміджу України на міжнародній арені;
 • розвиток партнерстваз міжнароднимигромадянськими та міждержавними організаціями;
 • формування конструктивного та прагматичного відношення молоді до європейської інтеграції України;
 • формування позитивного іміджу України за кордоном через гідних представників країни на міжнародних заходах.

Основні заходи:

 • Міні-сессії (Суми, Олександрівська гімназія 2014, 2015 роки)
 • Національні сесії
 • Всеукраїнські тури ІнтерРейл
 • Регіональні сесії (Рене (Франція), Мадрид, Рим, Тбілісі, Лондон, Дублін, Стокгольм, Суми (2015 р.));
 • Міжнародні конференції (Париж, Хельсинки, Київ, Львів, Ставангер (Норвегія));

Основні комітети:

 • Освіта
 • Економіка
 • Культура
 • Права меншин

Основні теми:

 • Екологія
 • Права людини
 • Постійний розвиток
 • Гідність без меж

 

gallery/європарламент фото
gallery/європарламент 2

Відгуки учасників програми

"Європейський Молодіжний Парламент - це катапульта у доросле життя. Коли мене, 15-річну школрярку, Гузь Світлана Миколаївна привела на першу конференцію ЄМП, я зрозуміла, що потрапила до нового світу. До світу, де молодь саме себе вчить, де учні та студенти вирішують глобальні світові пробелми, і до світу, де весело. Протягом 5-ти років ЄМП було невід’ємною частиною мого життя. Із маленької наляканої дівчинки я перетворилася на компетентного тренера. Я відвідувала численні конференції за кордоном, а в останні роки своєї діяльності працювала у Національному комітеті. Після року роботи на посаді Віце-Президента ЄМП-Україна я пішла з організації, бо магістратура в Лондоні та Парижі забирали весь мій вільний час. Проте, ЄМП мене не відпустило. У мене своя фірма, і половина моїх клієнтів - люди з мережі ЄМП. Зараз вони займають високі посади в Європарламенті та інших впливових організаціях і звертаються до мене. Я була в більш ніж 30-країнах - у кожній був хтось, кого я зустріла під час заходів ЄМП. Я розмовляю на 6-ти мовах - це теж завдяки ЄМП, бо саме там я зрозуміла, які можливості відкриває знання іноземних мов. Я дуже вдячна Світлані Миколаївні та школі за те, що підштовхнули мене до цього дивовижного світу і тримали за руку в тяжкі моменти."

Мелєховець Євгенія, Баскеново Катерина - учасниці, організатори молодіжних заходів ЄМП

діяльність - 2007-2011

gallery/4

(Жовтень 2016)

"Діяльність в ЄМП дала безцінний досвід роботи в команді, анти-кризового менеджменту, вміння презентувати себе та свої ідеї, управління людьми та проектами. Удосконалення мовних навичок, вміння організовувати себе та свій час, а також аналізувати різноманітну інформацию завдяки ЄМП допомогли мені під час мого навчання на магістратурі в бізнес-школі Ханкен (Гельсінкі, Фінляндія). Наразі я також використовую свій досвід фандрейзингу, стратегічного планування та делегування задач, що отримала під час організації сесій ЄМП, у своій професійний діяльності на позиції директора з бізнес-розвитку компанії Sixa (Сан-Франциско, США). Більш того, ЄМП мене навчило необхідності обміну досвідом та знаннями, саме тому я з радістю займаюсь менторством молодих стартапів та підприємців як в Україні, так і закордоном."

Кондруніна Катерина Міжнародна молодіжна громадська організація «Європейський молодіжний парламент-Україна» (ЄМП): - Головний організатор сумських регіональних сесій ЄМП (2007, 2008) та Національного відбору (2009); - Член правління з регіонального розвитку (обов’язки – просування місії ЄМП-Україна в регіонах, популяризація організації в регіонах, загальне керівництво департаментом регіонального розвитку (2007-2009) Делегат міжнародних сесій ЄМП в Потсдам (Германія) та Бялисток (Польща), організатор міжнародної сесії у Львові (Україна). Модератор, віце-президент та президент регіональних та національних сесій в більше ніж 15 країнах Європи.

gallery/3

(Липень 2016)

Підготовка учнів Олександрівської гімназії до Національної сесії у м. Дніпро

gallery/2
gallery/1

(Червень 2015)

Святкування 15-ї річниці ЄМП, м. Київ

"Буклет діяльності ЄМП м. Суми КУ Олександрівської гімназії"

редактор Демура Діана

(вересень 2016)